• فهرست

  شبکه های اجتماعی ما !
 • سئو کلاه سیاه

  سئو کلاه سیاه چیست؟(Black hat SEO)

  فهرست مطالب

  سئو در واقع به رعایت کردن مواردی گفته می شود که در واقع همان قوانینی است که موتور جست و جوی گوگل برای ما تعریف کرده است. با رعایت این قوانین می توان به رتبه های بالا دست یافت. در سوی مخالف ترفند ها و تکنیک هایی وجود دارد که می توان مسیر کسب رتبه و امتیاز رو بسیار سریع تر کرد اما شما با انجام آن قوانین گوگل را دور خواهید زد و همیشه باید در تلاش باشید تا گوگل متوجه آن نشود، این استراتژی برای رسیدن به رتبه های بالای گوگل سئو کلاه سیاه نام دارد. فراموش نکنید که شاید  سئو کلاه سیاه راحت تر و سرعت بیشتری داشته باشد اما در صورت آشکار شدن، گوگل سایت شما را با جریمه های سنگین رو به رو خواهد کرد. حتی الگوریتم هایی مختص برخورد با جرایم اینچنینی تعیین کرده هست. در این مقاله گروه فناوران جوان قسمته مهمی از سئو را به شما خواهیم آموخت 

  برخی ازتکنیک‌های سئو کلاه سیاه

  حال میخواهیم باهم چند موارد از تکنیک های سئو کلاه سیاه را ببینیم. سعی داریم تا با بیان این موارد به شما دانش استفاده درست از تکنیک های سئو رو بیاموزیم تا اگر که قصد انجام تکنیکی را داشتید متوجه مسیر سئو خود باشید تا ناخواسته با جریمه های گوگل مواجه نشوید. موارد زیادی دیده شده که سایت های زیادی توسط گوگل جریمه شدن و تنها دلیل آن کمبود اطلاعات در رابطه با سئو کلاه سیاه بوده است.در ادامه برخی از روش های سئو کلاه سیاه رو باهم میبینم:

  • خرید لینک
  • استفاده از محتوای کپی
  • وجود محتوای بی ارزش یا بی کیفیت
  • تبادلات لینک
  • استفاده از لینک های داخلی بیش از اندازه
  • بالابردن تراکم کلمه کلیدی بیش از اندازه
  • استفاده کردن از کامنت های اسپم
  • بیش از حد بهینه بودن
  • استفاده از لینک ها و متن پنهان
  • کلیک بیت (clickbait)

  چرا از سئو کلاه سیاه استفاده می شود؟

  سئو کلاه سیاه با داشتن یکی از مهمترین ویژگی ها که آن هم زمان کمتر در رسیدن به نتیجه است امروزه بسیار مورد توجه قرا می گیرد و متاسفانه توسط افراد زیادی استفاده می شود. در هر حوزه ای دشمنان و رقبایی وجود دارند که هر کدام مخالف کسب رتبه شما هستند. در نتیجه حتی حاضرند برای از دست ندادن جایگاهشان به مواردی همچون سئو کلاه سیاه روی بیاورند.

  از نگاه دیگر اگر شما بخواهید رقبا را کنار بزنید و در زمان کمتری بازار را بدست بگیرید، بایستی برای کسب رتبه از بعضی تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کنید که در نتیحه بایستی قوانین گوگل را دور بزنید. نکته ای که بسیار برای افرادی که دست به این استراتژی می زنند قابل اهمیت است، کم بودن هزینه های آن است.در زمان کم با هزینه کمتر کسب رتبه در گوگل.

  چرا از سئو کلاه سیاه استفاده می شود

  چرا امکان سئو فقط با استفاده از روش کلاه سفید نیست؟

  توجه داشته باشید که نمیتوان گفت رسیدن با استراتژی کلاه سفید به رتبه های خوب در گوگل غیر ممکن است. سایت های زیادی هستن که با داشتن یک استراتژی تابع قوانین گوگل به رتبه های بالا رسیده اند. ولی سئو یک معیار نسبی می باشد، به این معنی که در هر حوزه یا بهتره بگیم در هر کلمه سایت شما نسبت به سایر رقبا رتبه و اعتبار دریافت میکند.

  از نگاه دیگر اگر که تمام سئو کاران تابع قوانین گوگل پیش می رفتند نیازی به دور زدن قوانین گوگل نبود. اما خب چون در بعضی حوزه ها تقرریبا می توان گفت که اگر تنها تابع قوانین باشیم اصلا نمی توانیم رقابت کنیم، در نتیجه از روی اجبار از سئو کلاه سیاه استفاده می کنیم.

  البته فراموش  نکنید که اگر از هر تکنیکی که مخالف قوانین گوگل بود استفاده کردید باید منتظر واکنش گوگل نیز باشید. مگر اینکه طوری پیش بروید که گوگل متوجه موارد سئو کلاه سیاه در سایت شما نشود.

  جریمه‌های گوگل تا چه حد سنگین است؟

  خیلی از سئو کاران که قصد استفاده از استراتزی سئو کلاه سیاه دارند ابتدا برایشان سوال می شود که اگر جواب نگیرند و گوگل متوجه این سر پیچی بشود چه بر سر سایتشان می آید. اما خب جریمه های مشخصی نیستند که به بتوان عنوان کرد حتما این اتفاق می افتد زیرا نوع کار و مقدار آن تعیین می کند جریمه شما به چه صورت باشد. اما خب مطمعن باشید که گوگل با این سرپیچی برخورد جدی خواهد کرد و جریمه آسونی در نظر نمی گیرد.

  از نمونه جریمه هایی که ممکن است اتفاق بی افتد می توان به محروم شدن صفحه از ربات های ایندکس و حذف از صفحه نتایج یا پنالتی شدن صفحه شما نام برد. ما به شما پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه از سئو کلاه سیاه برای امتیاز گیری از گوگل استفاده نکنید. اگر که در گرفتن رتبه جنگ خونینی در راه بود و مجبور دور زدن شدید هم سعی کنید از سئو خاکستری استفاده کنید و با دقت یکسری قوانین را دور بزنید. فراموش نکنید که تمام مواردی که برای بهینه سازی انجام میدهیم باید در راستای جلب اعتناد گوگل باشد.

  در این قسمت از گوگل میتوانید نظر خود شرکت گوگل درباره سئو کلاه سیاه را مطالعه کنید

   

   

   

   

   

  این مقاله را به اشتراک بگذارید
  Email
  Facebook
  WhatsApp
  Twitter
  LinkedIn

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بک لینک سایت

  اگر پروژه انجام سئو سایت خود را شروع کرده‎اید و قصد دارید رتبه خود را افزایش دهید، بک لینک‌‌‌‌‌ها می‌توانند در این امر موثر واقع

  ادامه مطلب »